info@larmont.pl al. Niepodległości 124/22, Warszawa +48 22 400 40 00

  • Polski
  • English

Do czego można wykorzystać folię stretch?

Folia stretch to wszechstronne i praktyczne akcesorium, znajdujące zastosowanie w różnych miejscach, zakładach pracy i branżach. Wykonana jest z elastycznego plastiku, o zwiększonej rozciągalności i wytrzymałości na zerwanie. Folia stretch doskonale przylega do powierzchni przedmiotów, które zostały w nią owinięte, co czyni ją doskonałym materiałem opakowaniowym o funkcji stabilizującej i osłonowej. Wykorzystuje się ją w niemal każdym sklepie, magazynie, firmie wytwórczej – wszędzie tam gdzie pojawia się potrzeba przygotowania przesyłek, paletowania towarów i ich zabezpieczania. Poniżej skupiamy się na funkcjach jakie oferuje folia stretch i omawiamy potencjalne możliwości jej zastosowania.

Folia stretch – najważniejsze funkcje i zastosowanie

Jednym z najpopularniejszych zastosowań folii stretch jest pakowanie i zabezpieczanie przesyłek paletowanych. Korzystając z folii możemy szczelnie owinąć towary, utrzymując je w stabilnej pozycji przez cały czas transportu. Towary są chronione przed uszkodzeniami mechanicznymi, rozsypaniem się, dostępem wilgoci, pyłków oraz innymi groźnymi oddziaływaniami. Dzięki wykorzystaniu folii stretch również załadunek i rozładunek przebiega sprawniej – towary mogą być swobodnie przemieszczane po magazynie, bez obaw o ich integralność.

Folia stretch jest też niezastąpiona w czasie magazynowania różnego typu przedmiotów i urządzeń. Po owinięciu w folię stretch, mogą być bez przeszkód przechowywane w trudnych warunkach, na przykład na strychu lub w piwnicy (w środowisku o podwyższonym zapyleniu). Folia stretch będzie też zabezpieczać przed potencjalnymi zarysowaniami, wgnieceniami i zabrudzeniami. Jest to doskonały sposób na zabezpieczenie mebli, dzieł sztuki i książek na czas przechowywania.

Dodatkowe pomysły na wykorzystanie folii stretch

Folia stretch jest idealna do pakowania przedmiotów drobnicowych lub maszyn złożonych z kilku osobnych podzespołów. By mieć pewność, że w czasie transportu i magazynowania nie rozsypią się lub nie zdekomponują, najlepiej będzie zabezpieczyć je właśnie folią stretch.

Folia może być również wykorzystana do tworzenia tymczasowych zabezpieczeń na placach budowy. Można za jej pomocą owinąć bariery, elementy konstrukcyjne lub słupki, zapewniając tymczasowe oznaczenie danej strefy i zwiększając bezpieczeństwo na całym placu budowy.

Warto też podkreślić, że folia stretch jest atrakcyjnym materiałem plastycznym, który można wykorzystać przy różnego typu projektach kreatywnych i artystycznych. Za jej pomocą można tworzyć dekoracje, scenografię, opakowania, lampiony, a nawet kostiumy. W celu dekoracji folii stretch można posłużyć się farbami, barwnikami, flamastrami lub innymi środkami.

Folia jest stretch jest materiałem o uniwersalnym zastosowaniu, który można wykorzystać w różnych miejscach pracy i obszarach życia. Od pakowania, przez zabezpieczanie i przechowywanie, aż po tworzenie prowizorycznych ogrodzeń. Bez względu na to, czy będzie używana w domu, magazynie czy w sklepie wielkopowierzchniowym, folia stretch może pomóc utrzymać porządek i zwiększyć poziom ochrony naszego asortymentu.

X