info@larmont.pl al. Niepodległości 124/22, Warszawa +48 22 400 40 00

  • Polski
  • English

Jakie zastosowanie mają taśmy samoprzylepne? - Larmont

Jakie zastosowanie mają taśmy samoprzylepne

Z taśm samoprzylepnych korzystamy w miejscu pracy, domu, własnym warsztacie, w czasie wykonywania codziennych napraw. Są łatwe w użyciu i wytrzymałe, a ponadto nadają się do łączenia z rożnego typu powierzchniami. Są także nierozciągliwe i stabilne, co stanowi atut względem rozmaitych form zastosowania. W tym artykule przybliżamy charakterystykę taśmy samoprzylepnej oraz wskazujemy na najważniejsze korzyści wynikające z jej wyboru. Podpowiadamy także w jakim zastosowaniu taśma samoprzylepna sprawdza się najlepiej oraz jak prawidłowo przechowywać taśmę, by zachować ją w najlepszym możliwym stanie przez długi czas.

Gdzie i kiedy stosujemy taśmy samoprzylepne?

W domu, w biurze, w pracowni, w szkole – wszędzie tam, gdzie pojawia się potrzeba sklejenia dwóch powierzchni można stosować taśmy samoprzylepne. Wykorzystywane są także w rozmaitych pracach kreatywnych i plastycznych, jako funkcjonalne i poręczne środki klejące. Zaletą obecnego w nich środka klejącego jest jego czystość – nie brudzi rąk, nie pozostawia plam ani smug.

Popularnym miejscem zastosowania taśm samoprzylepnych są zakłady pracy obracające dużą ilością towaru pakowanego w przesyłki – magazyny, hale wytwórcze, sklepy wielkopowierzchniowe. Taśmy samoprzylepne do pakowania są wykorzystywane w zabezpieczaniu kartonów tekturowych na czas transportu. Rozpakowanie zaklejonego kartonu nie jest trudne – do rozcięcia taśmy wystarczy skorzystać ze zwykłego nożyka do papieru lub nożyczek.

Ponadto taśmy samoprzylepne stosuje się z powodzeniem w rozmaitych pracach remontowych, montażowych i wykończeniowych. Na sklepowych półkach znajdziemy wiele wariantów taśm, dedykowanych zarówno do konkretnych typów powierzchni, jak i oddziaływań środowiskowych, które będą im zagrażać. Ponadto producenci oferują taśmy samoprzylepne z nadrukiem – reklamowym, ekspozycyjnym, informacyjnym, ozdobnym. Z pewnością znajdziemy taśmę dopasowaną do naszych preferencji i potrzeb.

Jak przechowywać taśmę samoprzylepną?

By zachować taśmę w najlepszy stanie warto odseparować ją od szkodliwych oddziaływań, szczególnie gdy nie jest już stosowana. Warto więc przede wszystkim przechowywać taśmę w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej i bez bezpośredniej ekspozycji na promienie słoneczne. Zaleca się unikanie pomieszczeń nagrzanych, jak również bliskiego otoczenia urządzeń generujących ciepło. Standardowo taśmy samoprzylepne należy trzymać w temperaturze poniżej 50 stopni C, jednak niektóre warianty wytrzymują szerszy przedział temperatur.

Taśma samoprzylepna – bardziej przydatna, niż sądzisz

Oprócz wykonywania prac domowych, biurowych oraz remontowych, taśma samoprzylepna może zostać wykorzystana w niemal dowolny sposób, zgodnie z bieżącym interesem i potrzebami właściciela. Można za ich pomocą realizować bieżące naprawy, przygotowywać różnego typu materiały papierowe i tekturowe wykorzystywane w ekspozycji asortymentu.

W prywatnym zastosowaniu, taśmy samoprzylepne pomagają w pozbywaniu się sierści zwierząt domowych z obicia mebli lub z ubrań. Mogą też być zabezpieczeniem elementów elektronicznych, mebli oraz przedmiotów plastikowych. Niektórzy za ich pomocą improwizują skuteczne pułapki na owady. Wielofunkcyjność i uniwersalność taśm to ich wyjątkowy atut, o którym najlepiej wiedzą korzystający z nich osoby.

X