info@larmont.pl al. Niepodległości 124/22, Warszawa +48 22 400 40 00

  • Polski
  • English

Taśma malarska - żółta czy niebieska?

Taśmy malarskie są niezastąpione w czasie malowania ścian, sufitów, elewacji. Wykorzystywane są do zabezpieczenia tych obszarów, których pragniemy pozostawić niezamalowane, a które narażone są na zachlapanie farbą. Pozwalają na ich precyzyjne zabezpieczenie przez okres nawet kilku dób od momentu naklejenia taśmy. W branżowych sklepach znajduje się wiele wersji i odmian taśm malarskich, które można wykorzystać w czasie remontu i wykańczania pomieszczeń. Poniżej skupiamy się na dwóch głównych odmianach – taśmie żółtej oraz niebieskiej. Podpowiadamy jakie jest ich specjalistyczne zastosowanie oraz do zaspokojenia jakich potrzeb można ich użyć.

Żółta taśma malarska – zastosowanie i funkcje

Żółtą taśmę malarską wykonuje się z papieru pokrytego specjalną warstwą kleju. Jest to dość elastyczny i giętki typ taśmy, którą można stosować w zabezpieczaniu różnego typu powierzchni nierównych, chropowatych i porowatych. Nadaje się też do zabezpieczania powierzchni delikatnych, łatwych do zrysowania lub ukruszenia. Może być to parapet, profile, tapety ścienne, powierzchnie drewniane i wykonane z różnych tworzyw meble.

Żółtą taśmę malarską warto stosować szczególnie wtedy, gdy zależy nam na zachowaniu powierzchni w stanie nienaruszonym. Po usunięciu taśmy, nie pozostają żadne ślady kleju, co ułatwia czyszczenie miejsca pracy.

Niebieska taśma malarska – kiedy i dlaczego warto stosować?

Konstrukcja niebieskiej taśmy malarskiej wygląda podobnie. Wykonuje się ją z cienkich warstw papieru, zabezpieczonych specjalnymi lakierami oraz pokrytych klejem od spodniej strony. Jest to bardziej wytrzymały typ taśmy, lepiej radzący sobie z zapobieganiem przenikaniu farby. Ponadto jest trudniejsza do zerwania i bardziej żywotna. Jest wykorzystywana w czasie realizowania prac szczególnie wymagających, w których potrzebne jest namalowanie linii prostych, kątów prostych lub detali.

Jest to nie tylko taśma o podwyższonych parametrach przyczepności, ale również w większym stopniu odporna na intensywne i szkodliwe oddziaływania środowiskowe. Mowa nie tylko o wilgoci i zmiennych temperaturach, ale również o intensywnych promieniowaniu słonecznym. Niebieska taśma malarska może być z powodzeniem stosowana w czasie malowania zewnętrznych elewacji budynków oraz innych miejsc ulokowanych na świeżym powietrzu i wyeksponowanych na słońce.

Którą taśmę wybrać – żółtą czy niebieską?

Wybór pomiędzy tymi dwoma typami taśmy zależy przede wszystkim od docelowego miejsca jej stosowania oraz zakresu i typu prac, jaki planujemy wykonać. Taśmę żółtą warto stosować w przypadku projektów amatorskich, mniej wymagających i stosunkowo krótkich. Samodzielne renowacja lub malowanie ścian – to przykładowe sytuacje, w czasie których można sięgać po taśmę żółtą.

Do bardziej wymagających prac warto wybierać taśmę niebieską. Może być używana w szczególnie trudnych warunkach atmosferycznych lub środowiskowych. Daje gwarancję, że będzie szczelnie przylegać do powierzchni, bez obaw o jej zerwanie pod wpływem wiatru lub promieni słonecznych. Zapoznaj się z naszą ofertą taśm maskujących!

X