info@larmont.pl al. Niepodległości 124/22, Warszawa +48 22 400 40 00

  • Polski
  • English

Taśma pakowa do kartonu - jaką wybrać? Przegląd najlepszych rozwiązań - Larmont

  • Strona główna
  • Taśma pakowa do kartonu – jaką wybrać? Przegląd najlepszych rozwiązań
Taśma pakowa do kartonu – jaką wybrać Przegląd najlepszych rozwiązań

Wybór taśmy pakowej ma olbrzymi wpływ na trwałość tworzonych połączeń oraz bezpieczeństwo zapakowanych towarów i przesyłek. Dlatego przed wyborem taśmy warto rozważyć kilka wariantów, dokładnie zapoznając się z ich specyfikacją i zaletami. W naszym krótkim wprowadzeniu w temat taśm pakowych dokonujemy krótkiego zestawienia najważniejszych cech użytkowych, które warto mieć na uwadze w czasie zakupów. Podpowiadamy jaka taśma sprawdzi się w konkretnym zastosowaniu oraz kiedy warto zdecydować się na jej użycie bądź też zamianę na inny wariant.

Najważniejsze kwestie użytkowe i praktyczne w czasie wyboru taśmy

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na podstawowe wymiary taśm pakowych, czyli ich szerokość i długość. Do sklejania kartonów zalecamy wybór taśmy szerokiej na przynajmniej 48 mm lub więcej. Pozwoli na stabilne sklejenie z sobą różnych warstw tektury. Długość taśmy ma natomiast wpływ na tempo jej zużycia. Im dłuższa jest warstwa taśmy na danej rolce, tym dłużej pozostanie w użytku.

Rodzaj zastosowanego kleju to sprawa istotna z uwagi na trwałość powstałych połączeń. Do najpopularniejszych należą taśmy akrylowe, które stosuje się w pakowaniu lekkich i niedużych przesyłek. Do bardziej wymagających zastosowań warto wybierać taśmy z klejem kauczukowym (syntetycznym lub naturalnym).

Warto też dopasować rodzaj stosowanej taśmy do warunków, w których kartony będą przechowywane. Jeśli będą narażone na oddziaływanie wilgoci, niskie lub wysokie temperatury, wówczas warto sięgnąć po specjalne warianty Hot Melt lub też Solvent.

Sprawą ważną nie tylko z estetycznego, ale i praktycznego punktu widzenia, jest kolor danej taśmy. Znajdziemy wersje przezroczyste o funkcji transparentnej, jak również taśmy pakowe brązowe, dopasowane do kolorystyki tektury. Znajdziemy także kolorowe taśmy pakowe, wykonane w odcieniach zielonym, żółtym, pomarańczowym i innych.

Specjalistyczne taśmy pakowe i ich zastosowanie

Osoby stawiające na ekologię mogą zdecydować się na wykorzystanie ekologicznych, papierowych taśm pakowych. Są dostępne w wersjach pokrytych różnymi lepiszczami, wspomnianymi już klejami akrylowymi, kauczukiem syntetycznym lub naturalnym. Najlepiej sprawdzają się taśmy na podstawie z papieru kraftowego.

Taśmy pakowe ostrzegawcze to wybór trafiony, jeśli chcemy zapakować przedmioty kruche, podatne na odkształcenia, delikatne. Ich funkcja dotyczy nie tylko sklejania warstw tektury, ale również informowania o wymaganiach dotyczących transportu. Taśma ostrzegawcza może prezentować informacje w formie napisów „ostrożnie”, „nie rzucać”, „uwaga szkło”, „otwieraj ostrożnie”.

Na koniec warto wspomnieć o      taśmach pokrytych spersonalizowanym nadrukiem, którym może być logo firmy, grafika, hasło reklamowe lub inne dowolnie wybrane treści. Taśmy pakowe z nadrukiem najchętniej wykorzystują sklepy internetowe. Nadają się doskonale do tworzenia przesyłek o estetycznym wykończeniu i atrakcyjnej prezencji.

X